Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Velikonoční tvoření

Velikonoční tvořeníDatum konání:
28.3.2024

 

21.JPG(galerii zobrazíte kliknutím na obrázek)

 

Velikonoční svátky mám moc ráda, jsou totiž časem naděje, že pravda, život a dobro zvítězí, jako tomu bylo v případě Ježíše Krista a jeho vítězství nad zlem a nad smrtí.

Jaro přímo vybízí k tomu, aby si jej člověk vzal aspoň kousek domů, a tak jsme při Velikonočním tvoření vyráběli proutěná hnízda s jarními květinami. Pletla se nejen hnízda z proutí, ale také macramé ošatky, tečkovaly se mandaly na hrníčky a malovali jsme na plátěné tašky.

Děti pletly pomlázky a proutěné věnečky, vyráběly svícny ze skleniček v podobě králíčků, kuřátek a žabiček a také košíčky z plata od vajec s vlastnoručně zdobenými kraslicemi, zasetým osením a svíčkou odlitou do skořápky. Zvláštní radost dětem udělalo tvoření popcornových oveček, protože materiál na tvoření byl opravdu jedlý.

Velikonočnímu tvoření patří nejen krásná výzdoba, ale také vnitřní naladění, ke kterému přispěl náš pan farář, salesián Evžen Rakovský, který nás seznámil z původem některých velikonočních tradic.

Na závěr děkujeme všem dobrovolníkům a pracovníkům střediska, kteří připravili pěkný program pro malé i velké výtvarníky, děkujeme dárcům, kteří nám pomohli zajistit materiál na tvoření, i těm, kteří navýšili platbu za tvoření a pomohli tím potřebným dětem ze střediska. A děkujeme všem za milou a přívětivou atmosféru při vyrábění.

 

Podporují nás

 

mil.png

   

HerBio