Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Neležím, tábořím

Neležím, tábořímDSCN0190.JPGStřecha.png

Obec Zálší měla na týden tu čest, již po třetí, přivítat jedenáct účastníků tábora Neležím, tábořím s jejich čtyřčlenným doprovodem (Martin, Jožka, Eva a Radka).

Na účastníky čekal bohatý program v podobě her všeho druhu (od stolních aktivit až po vybíjenou, běhací člověče nezlob se, či luštění hádanek), výletů (Jihočeské zemědělské muzeum o.p.s. s kukuřičným labyrintem, celodenní výlet do Bechyně) až po kreativní činnosti (výroba a zdobení masek, koláž). V neposlední řad si účastníci také užili táborák s kytarou i špekáčky a rituál přijímaní masek jakož to přijmutí něčeho nového (např. stanovení výzvy - něco dělat jinak, něco se naučit, umět využít svůj potenciál ...) a nebo přání si něco udržet (např. vlastnost, kterou už mám…. ).

Letošní táborová Olympiáda se nesla v duchu spíše zábavném než sportovním („osahej a poznej, co nejrychleji namotej, uhodni “) a každý byl nakonec vítěz, protože se účastníkům mnohdy povedlo překonat své hranice.

Během týdne panovala převážně slunečné teplé počasí a tak výjimkou nebylo koupání v rybníku Pískovna či koupališti v Hluboké.

Během koupání a výletů jsme měli možnost poznávat zvířecí říši z bezprostřední blízkosti (raky, krtonožku, žáby, slepýše, ryby…) a během celo-dopolední aktivity „Zjisti co nejvíce“ měli účastníci možnost objevovat vše kolem Zálší, včetně vyzpovídávání místních obyvatel nejen ohledně obce ale i ohledně jich samých.

Celý týden se čtyřčlenný doprovod staral o zábavu, bezpečnost, „vzdělávání“, osobnostní rozvoj dětí, ale také hlavně o jídlo a pitný režim. Výjimkou nebyla cuketová buchta, kuře na paprice, filé, hamburger nebo zálšská čína (po všem se tzv. „zaprášilo“ a zbořil se tak mýtus, že účastníci nemají rádi zeleninu). Páteční slavnostní večeře, kterou účastníci připravovali sami (chlebíčky, pomazánky a sladká tečka v podobě palačinek), byla příjemným zakončením letošního tábora.