Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Mise Tokio

Mise TokioDatum konání:
16.8.2021

Balón.pngŠestnáct sportovců ze všech koutů Země (Francie, Brazílie, Keňa, Japonsko) se sešlo v Plzni, aby vyrazili do Tokia na olympijské hry (ale na rozdíl od té oficiální ta naše bude s fanoušky a bez drsných opatření). Po vyřešení problému s vízy na japonských hranicích už nic nebránilo nastoupit na stadion na zahajovací ceremoniál. Ten navštívili i vzácní hosté - Vladimir Djovič a Kawasaki Saoomi, který celou olympiádu oficiálně zahájil (a v pátek i zakončil).

Po celý týden nás provázelo olympijské osmatero. Např. Užívej si fair play, vydej ze sebe maximum, porážku ber s humorem a výhru přej soupeři.

Emoce ke sportu patří, například hned první sportovní den to při fotbale mezi soupeři pěkně jiskřilo. S důrazem na naše osmatero a podporu týmové práce se však postupem dní vše uklidnilo a radost ze sportu si zbylé dny užívali už všichni. Navíc jsme si krásně dokázali, že každý je dobrý v něčem jiném, páč na bednu vítězů si během týdne stoupl úplně každý.

Za celý týden bylo rozdáno 20 sad medailí ve sportech: basketbal, softball, šipky, kanjam, fotbal, stolní tenis, badminton, běh na 60m, běh na 300m, přehazovaná, lukostřelba, mentální čtyřboj, hod granátem, hod oštěpem, golf, gymnastika, bouldering, holandský billiard, cubb, dance battle.

Děkujeme všem dětem nejen za úžasné sportovní výkony, ale především za rychlé osvojení si našeho osmatera, díky čemuž považuji společný olympijský týden za obohacující.

 

TOKIOO (756)b.jpgOlympijskou vlajku drží Vladimir Djović (vlevo) a Kawasaki Saoomi (vpravo).