Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Dívčí chaloupka

Dívčí chaloupkaDatum konání:
19.7.2020

IMG_0391.JPG

Tento rok jsme se s Dívčí chaloupkou přesunuly blíže k Plzni a to do Lomů u Kokašic. Bydlely jsme v dostatečně zařízené chaloupce s velkou zahradou, která majitelům sloužila nejen k zahradničení, ale také k chovu drobných hospodářských zvířat. Majiteli byly dívky poučeny, jaká je to starost chovat zvířata. Zahradu jsme využívaly převážně ke sportovním aktivitám, ale také k odpočinku. Klidové aktivity byly provozovány v malé dřevěné chatce, kterou si dívky první den upravily tak, aby se stala certifikovaným místem k provádění experimentů (pozn. ne na dívkách nebo místních zvířatech). Z jednou podmínek k povolení ke vstupu do „laboratoře“ byl i certifikovaný oděv, který si dívky musely samy vyrobit.

K dalším táborovým aktivitám sloužilo i blízké okolí. Nejlepší aktivitou se však stalo společné sbírání borůvek, ze kterých nám pak paní kuchařky upekly koláč. Středeční výlet jsme směřovaly, i kvůli proměnlivému počasí, které panovalo celý týden, na hrad Krasíkov, jenž je od Lomů vzdálen pouhé 4 km. Výlet jsme zakončily návštěvou místní minizoo. Některé dívky si také zkusily přespat pod širákem na zahradě. Poslední večer tábora jsme připravily táborák ke společnému posezení a opékání buřtů. Po setmění proběhla poslední část programu, kdy byla nachystána noční procházka, která nás zavedla k táborové odměně.

Díky pestrému programu, skvělé stravě a krásného prostředí nám tábor, až překvapivě rychle, utekl a nyní nám nezbývá, než se těšit na další ročník Dívčí chaloupky.

 

Logo_UMO4.png

Děkujeme za podporu!