Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Neležím, tábořím

Neležím, tábořímDatum konání:
22.7.2020

P1100960.JPG

Střecha.png

Deset statečných táborníků s 3+1 členným doprovodem se na týden ubytovalo na faře v Nečtinech, aby zde zažili týden plný dobrodružství, zábavy, výzev a přátelství.

I letos na táborníky čekal týden plný aktivit všeho druhu (od stolních aktivit až po vybíjenou, běhací člověče, nezlob se, luštění hádanek, kriket, morseovka, sbírání borůvek, stopovačka), výletů (nejen po okolí, ale také ze Štědré při Střele do Žlutic či návštěva galerie v Plasích) až po kreativní činnosti (výroba svíček, hodin). Domnívám se, že jedním z nejsilnějších zážitků (pro mě určitě) byl výlet na nedaleká Polínka, kde si každý z účastníků pod dohledem zkušených horolezců Šárky a Petra zkusil horolezení a slaňování. Dokonce se mezi námi našly i nečekané horolezecké talenty.

Aktivity byly zaměřeny převážně na týmovou spolupráci (aktivity ve skupinkách, stavění Tvora – Pepa Uzbekistán) s individuálním přesahem (k tomu složila každovečerní reflexe dne). Ani letos se nám nevyhnuly rituály (poděkování někomu/ za něco, poselství Tvorovi na jeho cestu). A ani letos nesmíme opomenout již tradiční táborovou Olympiádu, která se nesla v duchu, „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ a nakonec si každý odnesl sladkou medaili a táborové tričko.

Ačkoliv předpověď počasí nevypadala příznivě, během týdne panovalo převážně teplejší počasí a tak se nám povedlo i navštívit koupaliště v nedalekém Manětíně.

Martin, Eva a Radka se starali o program, bezpečnost, zábavu a Renča měla funkci nejdůležitější – nasytit nás (její nezapomenutelné šišky s mákem, lívance, kuře na paprice, guláš, zeleninové polívky byly výtečné a páteční slavnostní menu nemělo chybu).