Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Expedice MMXX

Expedice MMXX Kroužky.png

Hurá, do toho! Byl to náš pokřik před každou svačinu a před obědem. Proč je to tak důležité? Protože jídlo nám moc chutnalo (děkujeme moc kuchařkám!!!). A když jsme byli dobře najezení, měli jsme sílu a chuť objevovat každý den a zapojovat se do expedičních aktivit. 

Letošní příměstský tábor byl dost cestovní. Cestovali jsme především v čase. Začali jsme pravěkem, kde jsme zjistili, že pravěcí lidé řešili dost podobné věci jako lidé v současné době. A tak jsme si vyzkoušeli vytvořit vlastní rituální tanec, písně a zahrát na různé hudební nástroje. Ve skupinkách jsme dokonce vytvořili dešťové hůlky a odpoledne jsme nalovili zvěř - svačinku. K tomu, abychom se lépe orientovali v časovém prostoru, nám pomohl stroj času, který nás další den přiblížil do středověku. Poznali jsme Leonarda da Vinci a pomohli jsme mu vylepšit obrázek Mony Lisy. Další den jsme cestovali za sv. Pavlem, poznali jsme jeho životopis a vyzkoušeli jsme jeho silné stránky – jazyky, vázání uzlů, stavění stanů. Jelikož sv. Pavel během svého životu oslepl, vyzkoušeli jsme jednu disciplínu, kde jsme všichni měli zavázané oči. Čtvrtý den jsme věnovali století páry a samozřejmě jsme vytvořili parníky, které jsme pak zkoušeli pustit do řeky. Vše proběhlo pod dozorem vedoucích, a tak ani jedna loď neztroskotala, ani nezůstala v přírodě.  V pátek nás stroj času přivedl do doby MMXX, což podle římských číslic znamená rok 2020. A tak jsme mohli ukončit naší expedici v současné době, ve které jsme poznávali umění, sportovní aktivity, virtuální realitu a různé experimenty. Zahráli jsme si hru o pašování času a zjistili jsme, že čas má v dnešní době opravdu vysokou hodnotu. Abychom se naši expedici dobře zapamatovali, každý účastník tábora vytvořil a odnesl domů vlastně vyrobené hodiny z gramodesek, které symbolizují naše cestování v čase.

Chtěla bych ještě jednou poděkovat všem účastníkům a vedoucím tábora, za skvělé a úžasné zážitky a smysluplně strávený čas. Z dětí máme velkou radost, protože dohromady jsme byli super parta. Přeji všem vydařené prázdniny a spousta příjemných zážitků. 

 

MMXX (64).JPG