Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Start do školy

Start do školyPodpora 2.png

Účast byla veliká. 25 dětí a 7 vedoucích. Každý den měl svoje téma. Pondělí mělo téma Povolání. Dopoledne si děti vyplnily kariérní dotazník, zjistily své superchopnosti, prošly pohovorem a předváděly scénky, kdy ostatní hádaly, co hrají za povolání. Odpoledne přišli na návštěvu vzácní hosté. Paní terapeutka, paní veterinářka a sportovní reportér. Povídali si s dětmi o tom, co je potřeba k výkonu jejich povolání.

Úterý bylo v duchu Dětikety. To je etiketa pro děti. Dopoledne si děti vyzkoušely, jak se správně stoluje, jak se správně obléká na různé příležitosti a také si vyplnily test základů etikety. Odpoledne proběhlo batikování táborových triček a ukázka z canisterapie, kdy k nám přišla paní se svým synem na vozíčku a jejich třemi canisterapeutickými psi.

Středečním tématem bylo Poznávání, a proto jsme se vydali na výlet do Plas. Proběhla prohlídka kláštera, kde jsme se dozvěděli různé zajímavosti, jako třeba to, že se kněží, kteří zde bydleli, modlili 7x denně po dobu 1 hodiny, nebo také, že v zimě jedli pouze jednou denně a v létě dvakrát. Pak jsme měli animační program v galerii, na téma „sen“. Po obědě, jsme jeli do Egypta, Transylvánie, jihovýchodní Asie, Karibiku, starověkého Řecka, Mexika, do doby, kdy žili dinosauři a do jiných zemí v rámci Fantasy golfu.

Důvěra bylo tématem čtvrtečního dne. Shlédli jsme film „Odvážná Vaina“, který byl plný ukázek důvěry. Poté proběhlo povídání si o filmu, na otázky, které byly dány ještě před začátkem filmu. Pak se hrála vybíjená a jiné pohybové aktivity v tělocvičně. Odpoledne proběhla velmi těžká „stopovačka“, kdy děti chodily po fáborcích a plnily různé úkoly nebo odpovídaly na otázky.

Pro pátek bylo vybráno téma Lidskost, Parta, Přátelství. Děti se dívaly na film o Donu Boscu, který založil Salesiány, tvořili koláž, psaly vzkazy vedoucím tábora a ostatním dětem a dělaly si přívěšek na klíček „Kumihimo“. Odpoledne přišel na návštěvu Don Bosco, předal dětem osvědčení o absolvování tábora, připil si s námi na zdraví všech účastníků i vedoucích a pak začala závěrečná párty, po které děti odcházely domů.

Myslím, že jak vedoucí, tak i děti si tábor užili. Mnohokrát děkujeme naší skvělé hlavní vedoucí Evě Turkové za organizaci tábora. 

 

Galerie