Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Lezecký tábor

Lezecký táborkroužky

Hned po příjezdu, vybalení a seznámení s pravidly nás v nové zemi uvítal faun Tumnus a vysvětlil nám, kde jsme se to vlastně ocitli. V zemi, kde panuje zima, jsme se po velké průtrži mračen věnovali zimním sportům - bobování a koulovačce v lese. Každé ráno při snídani jsme poslouchali rozhlasové zprávy z Plzně, odkud jsme před válkou prchli na venkov. Účastníci byli rozděleni do 4 rodin, které mezi sebou bojovali o přízeň Narnijanů, aby se podle dávného proroctví mohli stát králi a královnami Narnie. Postupně během tábora jsme se dozvídali další informace o Narnii. Po zatčení pana Tumnuse jsme se seznámili s rodinou bobrů, se kterými jsme oslavili Vánoce. Ty nám potom pomohli s útěkem před vlky, které vyslala Bílá královna. Po strastiplné dvoudenní cestě, kdy jsme se stihli osvěžit na koupališti v Manětíně, přespat pod „širákem“ pod Kozelkou a ráno ještě pomocí lanových překážek překonat tající řeku, jsme dorazili k Narnijanům, abychom je posílili v boji proti zlé královně. Během toho večera se všichni vydali po stopách lva Aslana a byli pasováni na rytíře a rytířky. V pátek přišel den D - samotný boj proti královně. Rodiny zjistily, že musí pro dobrou věc spojit své síly dohromady a vzdát se nároku na trůn. Královna byla po lítém boji poražena! Nakonec byly rozdány diplomy a všichni byli „korunováni“ na prince a princezny Narnie a mohlo se slavit.

Kromě zachraňování Narnie jsme stíhali samozřejmě i jiné věci. Dopoledne vyrážela jedna nebo dvě skupiny lézt na Polínko, kde kromě samotného lezení pilovali jištění různými jistícími pomůckami. Ostřílení borci již lezli samostatně a podařilo se jim vytáhnout obtížnější cesty, třeba Zdenčinu a Blue Berry Hill za 6 nebo Gambrinus za 6+. Mladší se v těchto cestách statečně hýbali s horním lezením a někteří z nich je vylezli i bez odsedu. V pátek nám počasí nepřálo, tak se lezecká skupinka vydala do Plzně na vnitřní stěnu, aby o lezení nepřišla. Dále jsme si během dopoledního programu vyráběli trička, pomáhali s úklidem na faře.

Myslím, že jsme si tábor dosyta užili a poprali se i s nástrahami počasí (zažili jsme krupobití i tropické teploty) a zdravotními komplikacemi (můj výron kotníku). Dík patří účastníkům a hlavně našim vedoucím za o to vetší nasazení a také naší kuchařce Lence, která nám neváhala připravit na Vánoce domácí donutky, štědrovečerní řízek s bramborovým salátem a k tomu vánoční punč!

 

Galerie: