Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Neležím, tábořím 2018

Neležím, tábořím 2018Datum konání:
29.8.2018

V termínu od 14. - 21.7. jsme opět vyrazili na tradiční tábor Neležím, tábořím.

Podpora

Letos jsme se vydali do malebné jihočeské vesničky Zálší u Týna nad Vltavou. Celkem se této „výpravy“ zúčastnilo 10 dětí, které přes celý rok navštěvují Centrum pomoci Střecha a 3 vedoucí. Kuchyni velel pan Gaier, který dokázal proměnit některé „nejedlíky“ na jedlíky, dále Martin Poláček, který měl na starosti program a tvoření pro děti a já – Eva Turková, jsem fungovala v roli zdravotníka a „sporťáka“.

Celý tábor nás provázalo nádherné počasí, takže jsme se několikrát byli koupat na nedalekém „písečáku“ a také na koupališti v Hluboké nad Vltavou a v Týnu nad Vltavou. Dále jsme letos podnikli výlet na Temelín, na ptačí stezku a pěšky jsme se prošli podél řeky Lužnice do Bechyně. Děti si mohly vytvořit loutku, kterou vidíte na fotografiích a na konci tábora nám zahrály divadlo.

Každý den probíhalo večerní zhodnocení celého dne a každé dítě mělo možnost zamyslet se i nad sebou a nad tím, jak se v různých situacích chová a jaký to má dopad na druhé lidi. Celý tábor jsme zakončili tradiční oslavou, na kterou děti přichystaly občerstvení, předalo se osvědčení, malé dárečky a odjíždělo se směr Plzeň.

 

Související galerie