Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Lezecké soustředění v Itálii

Lezecké soustředění v ItáliiDatum konání:
29.8.2018

Ve středu 15. srpna se naše osmičlenná skupina horolezců vydala na soustředění, tentokrát s jasným cílem v Itálii.

Podpora

Odjížděli jsme ze střediska v ranních hodinách. Odpoledne se nám již naskytl pohled na krásné jezero Lago di Garda, v jehož okolí jsme trávili následujících sedm dní. Ubytovali jsme se na okraji města Arco v kempu, který nabízel zchlazení se v nově zrekonstruovaném bazénu s vířivkou a pohledem na hory. V podvečer jsme navštívili centrum města a jako obvykle si dali vynikající italskou zmrzlinu.

Další den ráno jsme se vydali do první horolezecké oblasti Belvedere. Na skalách jsme si užívali ideálního lezeckého počasí a kochali se výhledy na jezero. Odpoledne jsme zamířili na koupání ke „Gardě“. Ve vlnách jsme se cítili skoro jako u moře.

Následující den jsme rovněž nejprve lezli, a to v oblasti, která byla částečně bývalou vojenskou pevností – lezení tak bylo ještě o něco zajímavější. Odměnou za úspěšně zdolané cesty bylo koupání v bazénu. Po večeři jsme se vypravili na nedalekou ferratu nad kempem, odkud jsme si užívali výhledů na noční Arco.

Další plány nám bohužel překazilo porouchané auto. Italský autoservis nás mohl přijmout až po víkendu, a tak jsme se dopravovali výhradně po svých. Naštěstí se lezecké oblasti nacházely i v dochozí vzdálenosti od kempu, a proto jsme o samotné lezení nebyli připraveni. Hned v sobotu jsme došli ke skalám San Paolo, kde jsme byli téměř sami. K večeru jsme objevili námi doposud neprozkoumanou ferratu v sousedním městě. Ačkoli jsme trasu šli déle, než bylo psáno v průvodci, občerstvovali jsme se po cestě hrozny z místních vinic, takže nás hlad netrápil, i když na nás již Šárka čekala v kempu s večeří.

Muro dell Asino byla další oblast s krásnými cestami, kterou jsme navštívili v neděli a také v úterý před odjezdem.

Pondělí jsme věnovali návštěvě zříceniny hradu v Arcu a nákupu v místních horolezeckých obchodech. Poslední večer jsme zakončili hraním deskových her.

Jak jsem již zmínila, v úterý jsme se vydali znovu do oblasti Muro dell Asino. Úterní odpoledne patřilo balení věcí a návratu do Česka, kam jsme přijeli v nočních hodinách.

Počasí nám opravdu přálo a i přes zranění hlavní vedoucí Šárky, která si poraněný kotník přivezla již z Lezeckého tábora, jsme všichni přežili ve zdraví. Tímto bych chtěla poděkovat řidičům Adamovi a Šárce, kteří nás bezpečně dovezli tam i zpět. Můj dík patří též účastníkům, kteří se obstojně podíleli na přípravě večeří. Jistě budu mluvit za všechny, když řeknu, že jsme si soustředění moc užili a těšíme se na další společnou horolezeckou akci.

Renata Durasová

Související galerie