Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Jarní ministrantský výlet

Jarní ministrantský výletDatum konání:
3.4.2018

Na to, že pátek celý propršel, jsme měli exkluzivní počasí: rtuť v teploměru klesla až na mínus šest stupňů, padal sníh – na jarní výlet ideální kulisa.

Byla nás sice jen hrstka – Jakub a Vojta Janovičovi, Martin a Jakub Kuchtovi, Vašek a Martin, ale výlet jsme si pořádně užili! Vydali jsme se od střediska pěšky směr Božkovský ostrov. Tady pro nás měl Vašek připravenou hru „Na vraha“: jeden z nás – vrah – měl za úkol schovat svůj život (ringo kroužek), tak aby byl alespoň částečně vidět. Mohl pak ostatní lapat potud, pokud se jim nepodařilo jeho život najít, a tak ho zneškodnit.

Naše další pouť vedla okolo romantického „Smaragdového jezírka“, přes Božkovskou vyhlídku a vršek Háje přímo do koterovského lomu. Cestou na poli pěkně foukalo, prošlapávali jsme si chodníček vznikajícími závějemi jako kdysi zlatokopové na Klondajku. Ani v lomu jsme nenašli úplné závětří. O to víc jsme se těšili, až konečně bude plápolat táborák a my se trochu ohřejeme. Čekalo nás ale nemilé překvapení: dřevo ne a ne pořádně chytit. Bylo z přechozího dne pěkně promoklé, tak jsme se první tři čtvrtě hodiny jen udili. Kluci vytvořili poschoďové ohniště: zatímco se v suterénu hezky opékaly (udily) špekáčky, v prvním patře se dřevo nad plameny krásně vysoušelo a přikládat s ním už byla jedna velká radost. Ty opečené buřtíky pak byly skutečnou odměnou!

No a když už jsme s sebou táhli celou tu štreku vzduchovku, tak jsme si i zastříleli. A i přes ten mráz kupodivu skončily všechny střely v terči! Pak následovala křížová cesta s vlastnoručně vytvořeným křížem – každý z nás ho kousek poponesl. Prostředí lomu bylo výbornou kulisou pro rozjímání nad Ježíšovým utrpením. Pak už jsme se nejkratší cestou vraceli na středisko, kde jsme hrou „Na hamouna“ oslavili Martinovy narozeniny. Jedním slovem – „bylo to fajn“, a už se těšíme na pouť na Vršíček a že si to tam spolu zase pořádně užijeme!

Martin Poláček

Související galerie

Ministrantský výlet