Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Dubnové třídenní s Balónem

Dubnové třídenní s BalónemDatum konání:
12.4.2018

Dubnová přespávačka pro starší děti aneb Jak jsme navštívili Řím, Indii a Oslo za 3 dny.

balón 2

Přespávačka začala v roce 1948, kdy nás přišla navštívit žena v modrobílém. Představila se jako Tereza. Žádala nás o pomoc, potřebovala totiž přesvědčit papeže Pia XII., že chce namísto života v klášteře aktivně pomáhat chudým a nemocným v Indii, přímo v terénu. Jelikož ale kdysi složila věčné sliby, potřebovala pár pomocníků, kteří se za ní u papeže zaručí. Papež nakonec souhlasil a mohla se začít plánovat cesta do Indie.

Druhý den jsme cestou po Indii (po březích Berounky) měli příležitost pomáhat nakaženým, přičemž se nákaza nevyhnula ani některým z účastníků. Díky naší všímavosti a solidaritě se ale podařilo některým v nemoci alespoň ulevit. Po vyčerpávající cestě nás čekala slavnostní večeře v podobě poctivého kusu masa z grilu.

Na poslední den jsme byli pozváni na vyhlášení Nobelových cen za rok 1979 do norského Osla. Vyhlášeno bylo celkem 9 kategorií, např. za odvahu, týmovost, všímavost apod. Poslední oceněnou byla Matka Tereza, která získala cenu za mír. Vyfocení všech oceněných bylo symbolickou tečkou za vydařeným víkendem.

Jan Žák

Související galerie

Dubnové třídenní s Balónem