Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Prázdninový výlet NZDM do Prahy

Prázdninový výlet NZDM do PrahyDatum konání:
14.8.2020

Vzducholoď.png

IMG_7635.JPG

Ve středu 12. srpna jsme vyrazili se Vzducholodí do Prahy. 8 klientů služby a 3 pracovníci se ráno sešli na klubu a v deset hodin nás už rychlík unášel směrem hlavní město.

I přes velice úmorné vedro jsme urazili okolo 10 kilometrů. Vydali jsme se z Hlavního nádraží přes Václavák (kde jsme poobědvali v McDonaldu), shlédli velice zajímavé Muzeum iluzí ve Vodičkově ulici a na Staroměstském náměstí někteří klienti poprvé v životě spatřili Pražský orloj. Na Karlově mostě jsme již horkem skoro nemohli, proto pro nás příjemnou chvilku představovalo posezení v parku na Malé Straně a svlažení nohou v řece na jedné z vltavských náplavek.

A tam si pracovníci mohli vyzkoušet i role zdravotníků, to když jedno z děvčat píchla včela.

Posilněni odpočinkem a chutnou zmrzlinou jsme okolo Národního divadla prošli přes Národní třídu, blízko Můstku se nechali postříkat kropícím vozem (jaká úleva v tom dusnu!) a pak již šupem na vlak.

Den to byl náročný, ale obtíže člověk vždycky zapomene a vybaví se mu jenom to hezké a úsměvné. A přesně takhle klienti společně s pracovníky cestou domů do Plzně vzpomínali na společně strávený den. Přiložené fotografie budiž důkazem.