Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Pololetní prázdniny na sněhu 2019

Pololetní prázdniny na sněhu 2019Datum konání:
12.2.2019

P01203.jpgKroužky.png

V poslední lednový den jsme si jako skupinka nadšených dobrodruhů sbalili kufry a vyrazili vstříc Jablonci nad Nisou. Do cíle jsme přijeli k večeru, takže jsme si stihli zahrát jen pár seznamovacích her a šli se vyspat na zítřek.

Druhý den jsme hned ráno vyrazili lyžovat. Na sjezdovce jsme strávili několik hodin a patřičně si to užili. Když to bylo potřeba, baterky jsme doplnili horkou čokoládou. Počasí bylo ideální, nikdo neprochladl ani nedošlo k újmám na zdraví. Na středisku jsme poté poobědvali a šli se trochu zregenerovat do místního bazénu. Někteří z nás stále neměli dost, tak zkoušely salta ve vodě, zatímco ostatní zalezli do páry a byli rádi, že jsou rádi. 

V sobotu jsme navštívili lezeckou arénu, která opravdu stála za to. Zde si každý z účastníků přišel na své. Na výběr bylo z velkého množství cest všech barev a obtížností a to na jak na laně, tak na menší boulderové stěně. Po pár hodinách jsme se opět jako utahaná skupinka trosečníků vrátili zpátky na středisko. Po menším odpočinku jsme od vedoucích dostali další úkol. Jednalo se o honbu za pokladem. Byli jsme rozděleni do dvou skupinek s tím, že každá dostala zašifrovaný dopis, který ji po rozšifrování dovedl k další pokynům. A tak jsme chodili po Jablonci a počítali dlaždice na zasněženém Mírovém náměstí. S indiciemi k nalezení pokladu jsme se poté vrátili na středisko, kde nás po zapojení mozkových závitů čekalo sladké překvapení. Před spaním jsme si zahráli několik deskových her, čímž jsme příjemně zabili pár hodin času.

V neděli jsme si vyšli na procházku. Z nevinné procházky se ale po chvíli stala sněhová válka a pomyslná soutěž ve stavění zákopů. Bylo to však příjemné zpestřením a všichni jsme se řádně provětrali a načerpali nějaký ten čerstvý vzduch. Když jsme se vrátili na středisko, začali jsme balit kufry. Přestože silnice nebyly v nejlepším stavu, trpěliví řidiči nás v pořádku dopravili zpátky do Plzně, kde náš výlet oficiálně skončil.

 

Fotogalerie Zonerama