Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Letem světem

Letem světemDatum konání:
9.9.2022

Kroužky.png

Třetí srpnový týden se vydalo patnáct dětí na příměstském táboře Letem světem. Z prostor našeho střediska se tak stala letištní hala a odletové prostory. Po ránu byl dětem předán dopis, který dal nápovědu, kam se ten den vydáme.

První den nás dopis poslal do srdce Evropy, do Prahy. Zde byly děti přivítány českými buchtami a putování mohlo začít. Druhý den je naše letadlo v čele s kapitánem a domorodým pošťákem dopravilo do Mexika. Po stopovačce po hlavním městě (budova střediska) si ve skupinkách vyrobily totemy. Odpoledne následovala fiesta, kde jsme pogratulovali oslavencům. A děti vyzkoušely hru Piñata. Ve středu byl den USA, kdy se kovovým ořem vydaly na výlet do Rokycan, kde stopovačkou s úkoly dorazily do Muzea na demarkační linii. Ve čtvrtek donesla dopis korejská dívka. Asijský den pokračoval jógou, stavěním pagody, tvořením origami, čajovnou a výrobou travel wish list. Odpolední program obsahoval tradiční asijské sporty, jako je lukostřelba, ping-pong nebo horolezení. Pátek začal olympijskou hymnou a vyzkoušeli jsme „hry bez hranic“.

Těchto patnáct dětí si vyzkoušelo výtvarné, sportovní, vědomostní činnosti. Střídala se kreativita, spolupráce a zábava. Domů si cestovatelé donesli zážitky, zkušenosti, nové dovednosti a cestovní deník, kam si zapisovali postřehy z her, lepili známky z navštívené země, společnou fotografii z výletu a nakonec podpisy kamarádů – spolucestovatelů.

 

letem (39) - kopie.jpg