Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Start do školy

Start do školyDatum konání:
6.9.2022

Střecha.png

Konec prázdnin se nezastavitelně blíží a tak jako každý rok se na středisku odehrál poslední příměstský tábor - Start do školy. Zúčastnilo se ho 21 dětí, 6 vedoucích a 2 pomocníci. První den se nesl v duchu seznamovaček, luštění pravidel tábora, vyrábění okrasných rámečků a s grafikem Vláďou jsme vytvářeli svoje loga jako odznak, magnetku nebo dokonce zrcátko.

Druhý den byl věnovaný gymnastice, vyrábění triček, záludnému bludišti a vymýšlení otázek pro odpoledního hosta, tím letos byl salesián Jakub Honěk, který rok působil v Indii v rámci projektu Adopce na blízko.

Ve středu již jako každoročně byla stopovačka, která děti zavedla na Krkavec. Po cestě děti plnily mnoho úkolů a za odměnu si opekly špekáčky. Po vyšplhání schodů na místní věž se nám ukázal krásný výhled do okolní krajiny. Po cestě zpět nás už všechny bolely nohy, ale statečně jsme se všichni vrátili až na středisko.

Předposlední den nás navštívili hosté z daleké Itálie, kuchaři jménem Johy a Paola, kteří nás naučili připravit osvěžující ovocný salát. Vyráběli jsme hrnečky, hráli různé hry a část dne byla věnována přípravě scének na odpolední divadelní představení. Po výborných boloňských špagetách našich vedoucích Radky a Honzy ("černého") jsme vyrazili procházkou do domova pro seniory zpříjemnit jim odpoledne našimi scénkami. Babičky a dědečkové měli velikou radost.

Poslední den jsme si pustili kreslený film Mořská příšera, který byl velmi napínavý a všichni jsem ho doslova „hltali“. Pak nás čekal oblíbený oběd – PIZZA. Moc děkujeme pizzerii, která nám pizzy věnovala. Odpoledne jsme strávili hrami venku a závěrečný program jsme zakončili hadem aneb táhneme za jeden provaz. Zakončení tábora jsem si zpříjemnili pohárem, písničkami s kytarou…a zbývalo jen rozdat si vysvědčení, upomínkové předměty, rozloučit se a popřát si veselý a dobrý školní rok 2022/2023.

 

výlet (2).jpeg