Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Expedice na Čo Oju

Expedice na Čo OjuDatum konání:
15.8.2019

DSC_4128.JPGBalón.png

Dne 22. 7. jsem zahájila s naší horolezeckou výpravou výstup na šestou nejvyšší horu svět - Čo Oju, která leží na hranici Nepálu a Číny.

Během stoupání se přetrhlo lano. Pád si nepamatuji, ale vím, že jsem se ocitla na nějakém převisu hory. Veškeré spojení s výpravou bylo rázem přerušeno. V nesnesitelné zimě, s bolavou dolní končetinou, bez vody a s minimální zásobou jídla jsem takto přežívala několik dní, než mě přišla osvobodit skupina odvážných dětí ze Salesiánského střediska dětí a mládeže z Plzně.

Během rekonvalescence jsem se dozvídala o dobrodružném cestování a poznávání východních kultur, které musely děti podstoupit při cestě za mou záchranou. Cestovaly z České republiky, přes Indii a Čínu, až k osmitisícovce. Na cestovné a zaplacení cla si musely děti samy vydělat prodejem vlastnoručně vyrobených věcí. Horolezecká výprava se neobešla bez specializovaného výcviku, kde se děti učily překonávat horolezecké překážky, stavět stan a bivaky, vázat uzly, navazovat mačky a mnoho dalšího.

Všem dětem děkuji za záchranu života, poslední dny jsem nedoufala, že znovu spatřím teplo domova.

 

Velké díky!

Vaše Ashika