Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Vánoční vystoupení

Vánoční vystoupení 

Bez názvu.png

 

Ve středu 20. 12. 2023 proběhlo v kostele sv. Martina a Prokopa Vánoční vystoupení dětí z klubu Balón a hudebních kroužků. Děti se začaly na akci připravovat již od podzimu. Vrcholem příprav byla generálka, která se uskutečnila v sobotu 16. 12. v prostorách kostela. Během dne děti nacvičovaly příchody, zvykaly si na prostor a během oběda byla i chvíle na seznámení se mezi sebou.

V den vystoupení se podařilo přes velkou nemocnost sestavit obsazení živého betléma, pod vedením vedoucích z klubu Balón. Jiné děti z klubu připravily pohoštění na setkání po koncertě. Sladké nám přichystal kroužek Vaření.

Samotný koncert zahájil proslovem a přáním k příchozím ředitel komunity a následovala vystoupení hudebních kroužků. Zazněl zpěv, flétny, klávesy, kytary. Následovala společná píseň Tisíc andělů v doprovodu kytary, příčné flétny a houslí a kláves.

Letošní „Živý betlém“ byl za doprovodu dvou vypravěček a děti předvedly příběh narození Ježíška. Jejich snažení bylo odměněno zaslouženým potleskem. Celý koncert vyvrcholil písní Narodil se Kristus pán v podání varhan, příčné flétny, houslí, zpěvu dětí i všech přítomných v kostele.

Na závěr jsme se sešli v hale střediska, kde jsme si pochutnali na občerstvení a popřáli si navzájem k nadcházejícím svátkům.

Tímto bych chtěla poděkovat všem vedoucím a spolupracovníkům, kteří se velmi ochotně a s nadšením vrhli a pomáhali s přípravou koncertu. Dále rodinným příslušníkům všech zúčastněných za nemalou podporu. A už teď se těšíme na příští rok.

 

DSC_0054.JPG