Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Pololetní třídenní s Balónem

Pololetní třídenní s BalónemDatum konání:
10.2.2018

mšmt, město plzeň, bezpečná plzeň.png

Dvanáct dětí se při pololetní víkendovce stalo soudní porotou a musely rozhodnout, kdo otrávil pana Klüse. Rozhodly správně?

Vše začalo čtvrteční večeří, kterou pořádal Libor Šrámek. Ten se vrátil z cesty v Africe, odkud přivezl exempláře, včetně několika brouků, které připravila paní Horáčková jako hlavní chod. Na večeři byli též přátelé a spolupracovníci pana Šrámka. Během večeře se panu Klüsovi začalo dělat nevolno a když si šel ulevit, tak zkolaboval a musela ho odvést sanitka.

Během snídaně přišla policie a odvedla si pana Šrámka, jeho kolegu Drtinu a
paní Horáčkovou k výslechu. Všichni hosté se rozdělili do týmů a vydali se na jedenáctikilometrovou vycházku. Po cestě se týmy podezřelých postupně vyptávaly, aby zjistily kdo otrávil pana Klüse.

Ještě toho dne večer se uskutečnil soud se soudcem Adamem Kailem.
Všichni obžalovaní byli postupně vyslechnuti soudcem a porotou, která byla složena ze všech účastníků večeře. Na konci soudu byli obžalovaní odvedeni
ostrahou do vedlejší místnosti, aby se porota usnesla nad rozsudkem.

A jaký rozsudek byl? Pan Drtina byl porotou označen za nevinného. Jako organizátor činu byl usvědčen pan Šrámek a dostal 12 let ve vězení s mírnou ostrahou. Nakonec paní Horáčková byla usvědčena jako spolupachatelka na tři roky do věznice s mírnou ostrahou. A rozhodla se porota správně? Ano, jelikož pan Šrámek měl dlouhodobé problémy s panem Klüsem, rozhodl se přinutit kuchařku Horáčkovou, aby Klüsovo jídlo otrávila.

Miroslav Keňo, účastník akce

Související galerie

Pololetní třídenní s Balónem