Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Klasik

KlasikDatum konání:
15.8.2022

 

O prvním srpnovém týdnu proběhl již šestý ročník tábora Klasik. Deset mladých tentokrát absolvovalo cestu až do dalekého Jeníkova u Hlinska v Pardubickém kraji. Les u dveří, prostorná chalupa a celkově úžasné prostředí však bylo dostačující náplastí za 4 hodiny strávené ve vlaku.

Jelikož na Klasiku mívají úspěch historická témata, v Jeníkově jsme se vrátili do roku 1918, abychom byli u zrodu republiky. Během týdne nás navštívil kromě prezidenta Masaryka také Antonín Švehla, Alice Masaryková, Karel Kramář či Milan Rastislav Štefánik. Díky fantazii mladých a ochotě vžít se do rolí jsme si všichni mohli užít atmosféru první republiky, včetně dvou velkolepých večerních plesů. Pro podporu zájmu mladých o současné dění jsme mj. navštívili obecní úřad Jeníkova, kde nám pan starosta ochotně zodpověděl dotazy týkající se práce starosty malé obce.

Jakýmsi hřebem tábora byl den strávený na farmě v nedalekých Oldřeticích. Mladí měli možnost nakrmit dobytek a králíky, sklidit jablka a brambory, natřít vrata od chléva, podojit krávu, rozdělat oheň, uvařit fazolovou polévku v kotlíku, upéct domácí chleba, vyrobit domácí sýr z čerstvě nadojeného mléka a vše pak pěkně vstřebat ve spánku pod širákem. Cením, že pro nikoho nebyl problém se postavit i ke špinavé práci čelem. Na farmě jsme všichni měli možnost poznat sympatickou rodinku, která nás celým dnem na farmě provedla a že se nebojí k sobě na zahradu (i do kuchyně) pozvat 16 víceméně neznámých lidí. Za tento inspirativní přístup jim moc děkujeme!

Týden to byl strávený hezky. Děkuju vedoucím za autentický dobrý vzor mládeži, obzvlášť loučícímu se Markovi za těch pět let, které Klasiku věnoval. A děkuju mládeži za vytvoření přátelské atmosféry a za (opět) luxusní večerní reflexe, které zkrátka zdobí celý Klasik.

 

FOTO       VIDEO

DSC_3808.JPG

 

 "Na tábor jsem jel s tím, že poznám třeba někoho nového a užiju si to jako předchozí roky, což se vyplnilo. Po celý tábor byla hrozně fajn atmosféra a bylo mi ctí být tam, kde se cítím sám sebou. Poznal jsem i někoho nového, naučil jsem se lépe spolupracovat a spoustu dalších věcí. Děkuju za Klasik 2022."

Alex, účastník tábora

 

 gtn.png