Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Jumanji

JumanjiDatum konání:
21.2.2023

Balón.png

Deskové hry - jeden z nejpoužívanějších prostředků při práci s dětmi v klubu Balón. Na jarním balónovém příměstském táboře však dostaly deskovky zcela jiný rozměr..

První den se totiž děti seznámily s Hanzem a jeho dědečkem. Hezký den však přerušilo tajemné bubnování ve sklepě. Po otevření truhly, ze které se bubnování ozývalo, jsme objevili krásnou deskovou hru, kterou když rozehrajete, začnou se dít velice podivné věci. A asi tušíte, jaká je jediná možnost, jak hru opustit. Ano, dohrát ji. Pohltilo nás tak dobrodružství jménem JUMANJI!

Deskovky cvičí trpělivost, týmovost, přijetí porážky a mnoho dalšího. A to jsme i na vlastní kůži zažili, nejhmatatelněji asi při hledání fantoma ve stejnojmenné hře - to nejdříve zkoušíte trpělivost, když naháníte po městě stále utíkajícího fantoma. Při té beznaději vás však drží nad vodou to, že je to hra kooperativní, čili že v té beznaději nejste sami. No a na závěr zakusíte týmovou (s největší pravděpodobností) porážku. A to je pro tým zocelující zážitek.

Jsme rádi, že všechny děti přistupovaly ke hrám s dobrým úmyslem, díky čemuž panovala pohodová nálada nejen při deskových hrách.

 

FOTO

DSC_0366.JPG