Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Fotbalový turnaj P. G. Frassatiho

Fotbalový turnaj P. G. FrassatihoDatum konání:
3.10.2019

IMG_20190921_182559.jpg

O víkendu 20.-22.9. jsme vyrazili s partou deseti borců na fotbalový turnaj, a to až do Ostravy. Cesta byla dlouhá a do Prahy jsme si ani nesedli. Ale z Prahy jsme už měli svoje kupé, a tak jsme hráli karty a povídali. Cesta tak ubíhala rychleji. Dorazili jsme navečír jen s malým zpožděním, zatímco pražská výprava strávila na železnici o 220 minut víc, než plánovala.
V sobotu jsme začali turnaj, kde byly dvě kategorie. Ve starších se účastnily čtyři týmy, v mladších pět. My jsme měli dva týmy v obou kategoriích. Někteří hráči dokonce museli hrát za oba týmy, ale zvládli to. Hráči si museli během turnaje na sebe zvykat, protože spolu hráli v této sestavě poprvé, což se v prvních zápasech projevilo. Postupně si však na sebe zvykli a díky dodržování herní taktiky, se velmi zlepšovali. Mladší se ve skupině umístili čtvrtí a postoupili do semifinále, kde v boji o finále prohráli až na penalty. V boji o třetí místo nakonec porazili tým, s kterým předtím prohráli ve skupině. Starší skončili se ctí na čtvrtém místě.
Po turnaji jsme se vydali podívat se do města na náměstí a do katedrály, a i něco nakoupit. Večer jsme si ještě, jak jinak, zahráli spolu fotbal.
V neděli jsme po mši svaté vyrazili vlakem domu a tentokrát už hladce. A tak nezbývá než moc poděkovat salesiánům a pořadatelům v Ostravě za jejich ochotu a velkorysost s jakou nás přijali a můžeme se těšit zase na další turnaj!