Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Bosco Cup

Bosco CupKroužky.png

Poslední prázdninový víkend se vydala desetičlenná skupina nadšených fotbalistů na turnaj v malé kopané v Boskovicích nedaleko Brna na pozvání Bulharské komunity, která turnaj pořádá společně s farností v Boskovicích.

Po ubytování v mateřském centru, které je součástí fary, nás uvítal pan farář a pozval na promítání pohádky Korunní princ, kdy výtěžek ze vstupného šel také na Bosco Cup. Některé děti tak mohly zažít letní kino na faře v obci Svitávka. Atmosféra byla moc hezká – teplý letní večer, pohádka, popcorn, nebe plné hvězd.

Ráno jsme po snídani vyrazili na místní fotbalové hřiště při VOŠ a SOŠ Boskovice. Sešlo se tu pět týmů dětí a o něco málo více dospělých týmů. Hrálo se na třech hřištích a atmosféra byla parádní. Po celou dobu turnaje byl doprovodný program, který uvítali nejen vedoucí ale i děti. V nabídce byly skákací hrady, zorbingové koule, jízda na koni, rukodělná dílna, misijní stánek a na závěr programu i vystoupení písničkáře Pavla Helana.

Samozřejmě jsme nebyli o hladu, o naše žaludky se postarali místní s řízky, gulášem, grilovaným hermelínem a klobásami. Děti za odměnu po turnaji dostaly cukrovou vatu nebo palačinku.

Celá akce měla charitativní význam a to, že výtěžek byl na podporu Bulharského střediska, které je potřeba dokončit a všichni pevně věří, že na jaře příštího roku bude dostavěn a vysvěcen kostel. Nechyběly tak každoroční charitativní penalty nebo dražba vzácných předmětů.

Chtěla bych pochválit děti, které se akce účastnily, protože zvládli cestu i náročný program. Chvála putuje nejen ode mne, ale i od farníků po nedělní mši. Odměnou pro všechny bylo pozvání paní starostky na věž radnice, kde jsme se mohli porozhlédnout pro nás už tak trochu známém městě.

Velké díky rodičům, které nám děti svěřili a podpořili v této akci a mohly se tak stát součástí toho velmi krásného díla. Dále děkuji farnosti v Boskovicích za přijetí a pohostinnost. Paní starostce za zážitek na radniční věži. Bulharské komunitě za sdílení jejich díla. A všem, kdo se na této akci podíleli.

 

IMG-20230826-WA0007.jpg