Třikrát fotbal ve Vzducholodi

Datum konání:
28.7.2018

Klienti NZDM Vzducholoď se v červnu a červenci třikrát „blýskli“ na fotbalovém hřišti.

Nejprve se uskutečnil tradiční červnový turnaj mezi fotbalisty z plzeňských nízkoprahových klubů, tentokrát poprvé na krásném hřišti u gymnázia na Mikulášském náměstí. Veliké poděkování patří řediteli Mgr. Petru Mazancovi za umožnění celé akce a podporu mladých fotbalistů přímo na hřišti, kam přišel ve druhé půli turnaje osobně fandit. Střetlo se 5 týmů a vítězství si odnesl tým AA Madrid, na druhé příčce skončil neméně skvělý manšaft FC Petrohrad. Oba zmíněné týmy tvoří právě klienti NZDM Vzducholoď. Turnaj zahájil vřelým slovem P. Evžen Rakovský a rolí moderátora a rozhodčího se kvalitně zhostili naši dva „kluboví“ salesiáni, Filip Mareš a Marek Sklenář, dalším rozhodčím byl náš další dlouhodobý spolupracovník Aleš Cerha.

4. července jsme se s kluky z FC Petrohrad vypravili až do Chebu, kde se odehrál Akční den Fotbalu pro rozvoj. V silné konkurenci (a v ne moc dobrých podmínkách, hrálo se na trávě v hradním příkopu), si petrohradští fotbalisté vybojovali druhé místo. Zpáteční cesta vlakem tak právem byla prodchnuta euforií ze skvělého výkonu.

Nakonec v úterý 17. července sehráli kluci z FC Petrohrad přátelské utkání s týmem našich hostů ze salesiánského střediska v Teplicích, kteří trávili prázdninový týden na Lobzích pod vedením Petra Kalase. Hrálo se dvakrát třicet minut a Plzeňáci rozdrtili své soupeře (posílené o klienty z Člověka v tísni) těžko uvěřitelným výsledkem 26:10. Tenhle „přátelák“ byl důkazem, že fotbal opravdu spojuje. Tepličtí a „naši“ si určitě někdy chtějí souboj zopakovat. A rád bych zdůraznil, že ačkoli se bojovalo tvrdě, vše proběhlo zcela v duchu fair-play, což naši tepličtí hosté velmi ocenili.