Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > ŠUTR

ŠUTRDatum konání:
29.7.2023

Mládežnická skupina "líheň" zakončila první rok své existence historicky prvním táborem. Šumavská Hojsova Stráž nám k tomu poskytla skvělé podmínky.

Někteří na začátku tábora těžce rozdýchávali fakt, že mobily budou mít k dispozici jen na necelou hodinu denně. A jak to hodnotili na konci tábora? Přečtěte si reakce na konci článku, kde jsme se každého zeptali na stejnou otázku: "Co ti tábor ŠUTR dal/vzal?"

Zlatým hřebem tábora byly každodenní večerní reflexe, za což děkujeme všem mladým, že tuto často obávanou část programu brali vážně a našli odvahu se před ostatními otevřít.

Děkuji všem vedoucím za vytvoření přívětivé atmosféry, Martině za pikantní podporu z kuchyně, mládeži za podporu týmového ducha a nečekanou angažovanost při zábavě, ale především i při práci. Velké díky! Ačkoli v kontextu našeho celotáborového tématu se spíše sluší napsat ありがとう (Arigatō).

 

Nasajte atmosféru tábora skrze fotky či video

JAPAN WEB (250)bb.JPG

 

 

"Tábor mi pomohl zbavit se závislosti na telefonu. Dozvěděla jsem se, že není špatně se na chvíli odpojit od světa." (Anet)

"Tábor mi dal spoustu nových kamarádů a dozvěděla jsem se o sobě, že dokážu vydržet bez mobilu" (Vanesa)

"Utvrdil jsem se v tom, že rád trávím čas v přírodě a pochopil jsem, že práce vedoucího je náročná" (Adam)

"Tábor mi dal hodně nových a skvělých kamarádů. Naučil mě, že zábava nemusí být jen v mobilu, ale třeba i s kamarády a blízkými" (Zuzka)

"Zjistila jsem, že nepotřebuji elektroniku k životu a že to bez ní vydržím i delší dobu. Naučila jsem se říct, co mě trápí, a nechat si pomoct od ostatních. Taky jsem se se všemi sblížila a zjistila jsem, jak skvělá parta jsme, že mám všechny hrozně moc ráda a nechci je nikdy ztratit" (Denča)

"Celý týden obohatil nejen děti, ale i vedoucí hlubší sebereflexí každého dne. K tomu přispělo přijemné večerní ohlédnutí se za dnem u zenové zahrádky a šálku mátového čaje" (Zdeněk)