Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Společně ven - do přírody

Společně ven - do přírodyDatum konání:
9.9.2023

Kroužky.png

Třetí týden v srpnu se sešlo 19 dětí na středisku společně prožít týden plný poznávání přírody a společných chvil. Tento příměstský tábor navštívily děti ze střediska i z veřejnosti.

První den jsme se zaměřili na stromy, poznávali jsme je v přilehlém Lobezském parku, kde jsme si zahráli tradiční i netradiční hry. Odpoledne jsme zahájili týdenní výzvu ve vyrábění náramků přátelství. Dále si každý vybral a vyzdobil svoji krabici na zážitky a vymodeloval misky z keramické hlíny.

V úterý jsme se zajímali o kameny a vyzkoušeli si stopovačku. Děti si tak oprášily znalosti přírodovědy a zeměpisu. Celá vycházka končila u řeky, kde si děti osvěžily nožky a nasbíraly kameny na odpolední činnost. Odpoledne jsme si nasbírané kameny namalovali a vyzkoušeli obtiskování trilobitů do samotvrdnoucí hmoty.

Středa byla ve znamení výletu na zříceninu hradu Lopata, kam jsme dojeli vláčkem. Počasí nám dopoledne nepřálo a tak jsme museli vytáhnout i pláštěnky. O hry a program se nám postarala Líheň pod vedením vedoucí Elišky a všem se moc hry líbily. Odpoledne už zase svítilo sluníčko a mohli jsme si užít lesa a vycházky na zastávku.

Ve čtvrtek nás navštívil entomolog Dan Opatrný, který nám udělal exkurzi po okolí střediska, kde se ukrývá spousty hmyzích pokladů. Pokračovali jsme výrobou hmyzího hotelu a pítek pro ptáčky. Odpoledne jsme si vyzkoušeli hmyzí rekordy. Dan věnoval dětem své kresby jako poděkování za hezký den.

V pátek jsme poznávali rostliny, kdy se děti mohly seznamovat s květinami netradičními způsoby (např. malování všemi končetinami). Závěr týdne jsme vyhodnocovali díky krabicím od bot, kam si děti uschovávali své výrobky a jiné cennosti. Každý si domu odnesl spousty zážitků a kamarádství, která jistě budou pokračovat.

Díky všem vedoucím a dalším lidičkám, kteří spolupracovali na hladkém průběhu celého týdne.

 

IMG-20230817-WA0002.jpg