Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Dívčí chaloupka

Dívčí chaloupkaDatum konání:
9.9.2023

 

Letošní tábor pro holky ve věku 8 – 15 let proběhl v šumavských Podmoklech u Sušice. Dlouholetá parta vedoucích i účastníků byla posílena o nováčka Šarlotku. Z hlediska počasí trval náš tábor od zimy do léta, kdy za 7 společných dní teplota kolísala mezi 8 až 28 stupni celsia… V posledních dnech jsme naštěstí vyměnily zimní bundy a teplé kulichy za kraťasy, aby vynikly naše krásné táborové ručně dekorované ponožky!

Celým týdnem nás provázel místní židovský rodák Jaakov Trenk, který byl dle naší legendy neuvěřitelným vynálezcem a snažil se z našich tábornic vychovat úspěšné podnikatelky. Nechybělo pobíhání po „úřadech“ s vidinou získání živnostenského listu, ale i návštěva Jaakovových úspěšných projektů – taneční školy, kde holky secvičily sestavu a natočily si vlastní klip, návštěva továrny na výrobu parfémů apod. Protože nikdo nikdy neví, co nastane, pro jistotu holky prošly i výcvikem cesty po pašerácké stezce, kde se z mladých slečen staly neuvěřitelné bojovnice neustále probíhající roštím či příkopy a sklidily za to oprávněně velkou poklonu! Vyvrcholením tábora bylo získání dědictví v podobě továrny na dobroty, ze které bude dědičkám zasílán pravidelný deputát.

Ani naše žaludky nezahálely a byly pravidelně rozmazlovány dobrotami z kuchyně Alči a Vládi. Díky místní znalosti naší vedoucí Natálky jsme se v okolí dostaly na velmi zajímavá zákoutí v přilehlých lesích a loukách, svlažily jsme si nožky v ukrytém potoce či jsme strávily inspirující dopoledne s děvčaty z Lesů ČR.

Díky všem účastnicím, vedoucím i kuchařům za krásný týden!

 

_MG_2074.jpg