Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Výlet Střechy po krásách plzeňských

Výlet Střechy po krásách plzeňskýchDatum konání:
24.4.2018

V sobotu 14. dubna jsme vyrazili s dětmi ze Střechy na dlouho očekáváný výlet.

střecha

Ráno v devět hodin se nás sešlo celkem 17 dětí a 2 vedoucí na středisku, věková hranice byla velmi pestrá 6 – 24 let. Takto obsazený výlet jsme tu ještě neměli.

Nejprve jsme se sešli v tělocvičně, kde jsme si potřebovali domluvit základní pravidla fungování na výletě a také se trošku mezi sebou poznat. Proto jsme si zahráli seznamovací hry a poté jsme již vyrazili s dobrou náladou a sluníčkem nad námi na Božkovský ostrov. Zde jsme se na hřišti rozdělili na dvě skupiny, jedni byli označeni oranžovými a druzí tmavými šátky. Děti se musely ve skupině domluvit, kdo bude král a kdo šašek, pak se děti vzájemně vybíjely. Hra byla velmi vyrovnaná, nakonec jsme končili remízou 3:3. Po této hře nám docela vytrávilo, a tak jsme se přemístili k jezu, kde bylo krásné ohniště. Děti připravily oheň, někteří i klacky na opékání, a pak nic nebránilo tomu, upéci si letošního prvního „buřtíka“.

Po obědě jsme se přemístili trolejbusem do Škoda Sport Parku, kde následovalo super překvapení. Čekala tam na nás kolegyně Šárka a Lucka se sedáky a lezačkami…Takže následovala zkouška vlastní odvahy, přemlouvání sama sebe k velkému výkonu. Děti měli možnost vybrat si ze tří cest na lezeckou věž (výška 12 metrů), nahoře vzít 1 kulík a ten přinést dolů. Děti se této výzvy zhostily nečekaně statečně. Skoro všichni si to vyzkoušely a našli se opravdoví borci, kteří na stěně lezli jako profíci. Děti, které zrovna nelezly na stěně, mohly hrát fotbal, přehazovanou na beach hřišti nebo pétanque.

Po tomto velkém zážitku jsme se šli osvěžit a dodat energii nanukem, a pak jsme vyrazili zpět ke středisku. V parku jsme si stihly ještě zahrát hru s míčem na šlechtu, měšťany a chudinu, která děti také moc bavila. Na závěr jsme výlet zhodnotili a děti propustily směr domov. Výlet byl moc vydařený, počasí bylo neskutečně letní a super překvapení bylo prostě super….

Eva Turková

Související galerie

Výlet se Střechou po krásách plzeňských