Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Velikonoční lezení v Itálii

Velikonoční lezení v ItáliiDatum konání:
3.5.2019

P01307.jpgKroužky.png

Letos nám počasí na rozdíl od loňska přálo, tak nic nenarušilo naše plány vydat se strávit Velikonoce do Itálie v okolí Lago di Garda.

Po srazu jsme se seznámili s pravidly, tentokrát netradičně pomocí QR kódů rozmístěných po prostorách střediska. Na cestu jsme vyrazili ve středu večer střediskovým Tranzitem a nad ránem už jsme dospávali na parkovišti u lezecké oblasti Val Lomasone. Ve skalách jsme byli v devět hodin bezkonkurenčně první a parádně jsme si zalezli, další lezci začali přicházet až před obědem, v dalších dnech už tomu tak bohužel nebylo. Po obědě u auta jsme vyrazili do kempu ZOO v Arcu, kde jsme měli zarezervované ubytování. Stany jsme postavili v rekordním čase a v klidu se zabydleli, je znát, že už začínáme být sehraní. Na lezení v podvečer už nezbylo moc energie, tak jsme alespoň společně vyrazili do města na procházku a hlavně na místní výbornou zmrzlinu.

V pátek jsme strávili celý den ve skalách, konkrétně v oblasti Regina del Lago, kdy jako odměna po dolezení krásných, dlouhých cest se naskytl výhled do údolí i na gardské jezero. Kromě samotného lezení, kdy si účastníci vylezené cesty zapisovali do deníčků, měli zadáno, co by po akci měli zvládat z metodiky a ve skalách si tyto úkoly mohli zkoušet a plnit. Krom toho jsme si každý zkusili nastavit osobní cíl nebo předsevzetí, čeho bychom chtěli dosáhnout a po večeři jsme například diskutovali, jak se nám je daří naplňovat.

V sobotu jsme lezení vyměnili za ferratu, vybrali jsme obtížnostně lehkou, ale zato dlouhou procházkovou nad jezerem, která vede přes vrcholy Cima Capi a Cima Rocca. Už při cestě k nástupu na nás dýchla historie, kdy jsme procházeli kolem nejednoho opevnění z války, pod Cima Rocca jsme dokonce prošli několika prokopanými tunely. Po večeři v kempu jsme si ještě v rámci workshopu první pomoci sestavili jednoduchou lékárničku.

V neděli jsme jeli do skal trochu dál, rozhodli jsme se navštívit oblast Finale Ampola, kde jsme ještě nelezli. Skály byly na dohled od parkoviště, jen nás překvapilo, že musíme překonat potok a že jsou orientovány na západ (v průvodci to psali…), a tím pádem budou celé dopoledne ve stínu, nevadí, zvládli jsme to i tak a lezli jednu cestu za druhou, lidé ve skalách přibývali, tak chvílemi bylo obtížné do některých cest nalézt. Cestou zpět do kempu jsme se ještě zastavili u jezera, prošli se po břehu a pak ještě dali krátkou zastávku v Arcu. Poté už zbývalo se jen zabalit, abychom opět na noc mohli zahájit přesun směrem domů a vyhnuli se tak pondělním zácpám na dálnici. Abychom si cestu ještě zpestřili a zpříjemnili, zastavili jsme v bavorském Kelheimu. Ráno jsme se prošli historickým centrem a pak podél Dunaje, až jsme vystoupali k hale osvobození (Befreiungshalle), cestou zpět jsme se zastavili v cukrárně a poté už vyrazili do Plzně. Tam jsme za spolupráce všech vyložili auto, uklidili a zhodnotili akci.

Myslím, že můžu mluvit za všechny zúčastněné, že to bylo příjemně a užitečně strávených několik dní. Díky všem za aktivní zapojení a tím i velký podíl na vydařené akci!

 

(fotogalerie Zonerama)