Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Start do školy

Start do školyDatum konání:
26.8.2019

IMG_9487.JPGStřecha.png

Od 19. do 23. 8. 2019 proběhl příměstský tábor již s tradičním názvem Start do školy.

Účastnilo se ho 23 dětí a o jejich bezpečí a zábavu se staralo  5  vedoucích (Eva, Petra, Terka,Radka, Filip) a 3 praktikanti (Matěj, Honza, Eliška).

Každý den byl zaměřený na jedno téma (například: pomáháme druhým, sebepřijetí aj.) a alespoň část aktivit k němu směřovala.

Během týdne jsme navštívili Domov důchodců u Sv. Jiří a strávili s babičkami a dědečky příjemnou hodinu plnou her a lušťovek. Nadále jsme se podívali na stanici městské Policie Lobzy. Zvládli jsme celodenní výlet (naučná stezka Loukou i lesem za pohádkou) ve Spáleném Poříčí. Zahráli jsme si mnoho sportovních her (od fotbalu, po člověče nezlob se, přes koberečky a vybíjenou), byli jsme kreativní (výroba mýdel a tašek), zkusili jsme nové věci (dorozumívat se beze slov, chůze se slepeckou holí), poznali se blíže se zajímavou osobností národa českého (Jan Amos Komenský), procvičovali naši paměť a vědomosti (stopovačka), učili se diskutovat a poznávat sebe (téma: sebepřijetí – diskuze s Vláďou Gaierem), koukali na film (Myš a medvěd) a zažili mnoho dalších věcí.

Celý týden jsme si pochutnávali na skvělých obědech připravovaných usměvavou Pavlínkou (za mě byly top jahodové ovocné knedlíky), vedli jsme si deníky a v neposlední řadě jsme se zdokonalovali se v reflexi a sebereflexi na každodenním hodnocení dne.

V pátek, jsem tábor, zakončili příjemnou diskotékou s animátorkou a lahodným koktejlem.

Přejeme Vám, milé děti, úspěšný vstup do nového školního roku.