Nabídka zájmových kroužků

Třikrát fotbal ve Vzducholodi

Třikrát fotbal ve Vzducholodi
28. července

Klienti NZDM Vzducholoď se v červnu a červenci třikrát „blýskli“ na fotbalovém hřišti.

Nejprve se uskutečnil tradiční červnový turnaj mezi fotbalisty z plzeňských nízkoprahových klubů, tentokrát poprvé na krásném hřišti u gymnázia na Mikulášském náměstí. Veliké poděkování patří řediteli Mgr. Petru Mazancovi za umožnění celé akce a podporu mladých fotbalistů přímo na hřišti, kam přišel ve druhé půli turnaje osobně fandit. Střetlo se 5 týmů a vítězství si odnesl tým AA Madrid, na druhé příčce skončil neméně skvělý manšaft FC Petrohrad. Oba zmíněné týmy tvoří právě klienti NZDM Vzducholoď. Turnaj zahájil vřelým slovem P. Evžen Rakovský a rolí moderátora a rozhodčího se kvalitně zhostili naši dva „kluboví“ salesiáni, Filip Mareš a Marek Sklenář, dalším rozhodčím byl náš další dlouhodobý spolupracovník Aleš Cerha.

4. července jsme se s kluky z FC Petrohrad vypravili až do Chebu, kde se odehrál Akční den Fotbalu pro rozvoj. V silné konkurenci (a v ne moc dobrých podmínkách, hrálo se na trávě v hradním příkopu), si petrohradští fotbalisté vybojovali druhé místo. Zpáteční cesta vlakem tak právem byla prodchnuta euforií ze skvělého výkonu.

Nakonec v úterý 17. července sehráli kluci z FC Petrohrad přátelské utkání s týmem našich hostů ze salesiánského střediska v Teplicích, kteří trávili prázdninový týden na Lobzích pod vedením Petra Kalase. Hrálo se dvakrát třicet minut a Plzeňáci rozdrtili své soupeře (posílené o klienty z Člověka v tísni) těžko uvěřitelným výsledkem 26:10. Tenhle „přátelák“ byl důkazem, že fotbal opravdu spojuje. Tepličtí a „naši“ si určitě někdy chtějí souboj zopakovat. A rád bych zdůraznil, že ačkoli se bojovalo tvrdě, vše proběhlo zcela v duchu fair-play, což naši tepličtí hosté velmi ocenili.

Filip Böhm

 

Nejbližší akce střediska

15. až 21. srpna

Lezecké soustředění

18. až 25. srpna

Výtvarné exercicie pro mladé

20. až 24. srpna

Příměstský tábor Start do školy

25. až 27. srpna

KouKey

Nejbližší akce farnosti

15. září

Farní pouť do Teplé

Popořili nás

V roce 2017 a 2018 ÚMO Plzeň 4 podpořil v rámci dotačního  programu: Rekonstrukce, oprava a výstavba zařízení, areálů a související infrastruktury určené pro volnočasové aktivity na území městského obvodu Plzeň 4  Rekonstrukci ozvučení v kostele sv. Martina a Prokopa v Lozbích částkou v celkové výši 149.210,- Kč.

UMO4-kdyz-vis