Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Výtvarné duchovní cvičení

Výtvarné duchovní cvičeníDatum konání:
19.8.2019

 

Výtvarné duchovní cvičení.jpg

 

Léto s biblí a paletou ve Pstruží  

V létě se chystá už druhý ročník vydařené akce Výtvarné exercicie. Pobyt probíhá v obci Pstruží u Frýdlantu n.O., na úbočí Ondřejníku, s krásným výhledem na Lysou horu.

Loni jsme si tady vyzkoušeli jak pracovat s biblí a paletou zároveň. Rozjímali jsme nad texty Písma a zamýšleli jsme se nad přečteným. Rozjímání probíhalo poněkud nevšedně i ve výtvarné dílně, která je nedílnou součástí naší duchovní akce. Přednášky střídaly setkání nad plátny, papíry, barvami a štětci. Večer jsme probírali zajímavá témata v čajovně, kam každý mohl přinést své otázky. Celkově jsme se rozhodně nenudili, vyzkoušeli jsme si co je bibliodrama, naučili se pracovat s nejrůznějším výtvarným materiálem, užili jsme si krásné přírody, společného slavení mše sv. a dokonce i táboráku. Důležitou osobou našeho týmu je také kuchařka paní Vlasta, která se skvěle starala o naše bříška, přímo nás rozmazlovala .

Už se moc těšíme na vás všechny, kteří se přihlásíte na letošní ročník Výtvarných duchovních cvičeni, které proběhnou 19. - 25. srpna.

Jitka Kotrašová a Martin Poláček

 

Fotogalerie z loňského ročníku