Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > BNW aneb přespávačky pro mladé z farnosti

BNW aneb přespávačky pro mladé z farnostiDatum konání:
17.1.2018

O Vánocích se zrodilo… BNW!

Prosincové BNW

Za vším stojí myšlenka dát dohromady holky a kluky především z Lobezské farnosti formou zážitkových „přespávaček“, při kterých by se naučili něco ze života víry a vzájemně se povzbudili.

První takové se uskutečnilo 22. - 23. prosince. Třinácti dětem asistovali dva šikovní animátoři a dva salesiáni. Kromě potřebného zábavného seznamování se navzájem i s objektem střediska, byl nosným tématem, jak jinak než, Vánoční příběh.

V samém závěru také vzešel od účastníků onen originální název připomínající bavorskou automobilovou značku: BNW – BOSCO NIGHT WEEKENDS.

Kladné ohlasy nás povzbudily pokračovat v započatém směru.

Lednové BNW

Již tři týdny po své premiéře oživuje středisko 13. - 14. ledna dalším dílem BNW. Tentokrát bylo jako téma zvoleno Don Bosko (v lednu slavíme jeho svátek) a důležitost dobré party. Příběh ze života zakladatele salesiánů nás zavedl do jeho školních let, kdy si musel vybírat, s jakými spolužáky se bude kamarádit a kterým se naopak vyhýbat. V diskuzích jsme se podělili, jaký kdo má ve třídě kolektiv a s čím se potýká.

Před odchodem na nedělní bohoslužbu si každý odnesl, kromě zážitků, svůj BNW zápisník, který připomíná vše důležité – i tu myšlenku, že jako křesťané musíme svou víru posilovat v partě, jinak nám její plamen rychle dohoří.

(Co je BNW? Cyklus zážitkových přespávaček pro děti ve věku cca 10-15 let především z lobezské farnosti. Na programu: zábavné hry, parta kamarádů, inspirativní příběhy, modlitba. Jak často: 1x měsíc od sobotního podvečera do nedělní mše sv.)

Filip Mareš

Související galerie

BNW - prosinec

BNW - leden