Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Adventní tvoření

Adventní tvořeníDatum konání:
13.12.2019

IMG_2811.JPG

Předvánoční období je začátkem liturgického roku, je dobou zklidnění a rozjímání. Je tedy jedním z nejkrásnějších období roku, které je prostoupeno zvyky a tradicemi.

Proto i středisko se drží svých zvyků a tradičně, vždy před první adventní nedělí, pořádá Adventní tvoření, které je spjato s tradicí klasického adventního věnce se čtyřmi svícemi symbolizující odpočítávání 4 týdnů adventu. Starší děti společně s rodiči, přátelé s přáteli tak měli i tento rok možnost na chvíli se zastavit a strávit příjemný čas společným tvořením. Nevyráběl se pouze věnec, ale i jiné vánoční dekorace, které mohly být vhodným dárkem pro naše blízké.

Mladší děti měly pro změnu zase možnost strávit sobotní odpoledne s jinými dětmi u společné výroby vánočních přání, andělíčků, vánočních stromečků. A tradičně nesmělo chybět zdobení perníčků, při kterém poslouchaly andělskou pohádku.

Adventní tvoření pro nás všechny bylo příjemně stráveným odpolednem v poklidném duchu provoněným jehličím a svařeným vínem, které nás krásně naladilo na nadcházející předvánoční období.