Nabídka zájmových kroužků

Velikonoční tvoření 2018

Velikonoční tvoření 2018
28. března

Pletení pomlázek, barvení vajíček i zdobení kraslic, to všechno jsme si vyzkoušeli při letošním Velikonočním tvoření.

Kromě těchto praktických příprav na pondělní návštěvy koledníků jsme se věnovali i výrobě velikonočních dekorací. Pod rukama šikovných maminek a babiček, ale taky tatínků, vznikaly krásné velikonoční věnce, svícny a guillingová velikonoční přání. Děti zase dokázaly proměnit kuchyňské vařečky ve žlutá kuřátka nebo neposedné zajíčky. Jejich velikonoční přáníčka rozkvetla jarními tulipány, které vyčarovaly pomocí otisků nabarvené vidličky.

Přestože se někdy prstíky motaly mezi vrbové proutky pomlázek, cibulové slupky na skořápkách barvených vajíček neušetřily ani místa zakrytá jarními lístky, a smotat do drobných ruliček spoustu papírových proužků, aby z nich vznikl krásný ornament na guillingové přání, stálo spoustu úsilí a trpělivosti, Velikonoční tvoření přineslo radost. A stejně tak to dělají Velikonoce, na konec těžké cesty postaví radost z nového života.

Děkujeme všem lektorům, kteří předávali své dovednosti, ale i všem, kdo pomáhali s přípravou programu a materiálu.

Budeme se těšit na další setkání ve středisku nebo na některé z našich akcí.

Petra Němečková

 

Související galerie

Nejbližší akce střediska

23. až 27. července

Příměstský tábor klubu Balón

27. až 31. července

Tábor Horovedoucí

30. července až 5. srpna

Tábor Klasik

Nejbližší akce farnosti

22. až 28. července

Farní tábor

Popořili nás

V roce 2017 a 2018 ÚMO Plzeň 4 podpořil v rámci dotačního  programu: Rekonstrukce, oprava a výstavba zařízení, areálů a související infrastruktury určené pro volnočasové aktivity na území městského obvodu Plzeň 4  Rekonstrukci ozvučení v kostele sv. Martina a Prokopa v Lozbích částkou v celkové výši 149.210,- Kč.

UMO4-kdyz-vis