Nabídka zájmových kroužků

Lezení ve Steinwaldu a Frankenjuře

Lezení ve Steinwaldu a Frankenjuře
13. června

Minulý víkend vyjela opět skupina lezců z řad Horolezení Junior pokročilí a Borců za lezením do Německa.

Kroužky

Tentokrát jsme měli pro účastníky nachystané malé překvapení a cestou do Frankenjury jsme se na sobotní odpoledne zastavili na jednom z programů akce 24-Stunden Steinwald erleben v Horní Falci. Na místo srazu ve Fuchsmühlu jsme dorazili o kousek dříve, tak jsme využili přilehlou louku s bránami a zahráli si frisbee a fotbal. Potom už nás čekal naplánovaný program. Vše začalo uvítáním a krátkou přednáškou s workshopem na téma, jak fungují GPS navigace, abychom se pomocí nich dostali společně ke skalám u Hackelsteinu. S navigací jsme zdárně trefili. U Hackelsteinu na nás čekalo připravených 5 stanovišť - lanové aktivity (slackline, překážky), stromolezení, slaňování z vyhlídky, samotné lezení a krátká ferrata na Aufsburger Felsen, na kterých jsme se mohli během odpoledne vyřádit. Akci jen trochu vyrušil občasný déšť, ale nic velkého. Děkujeme místním za skvělý zážitek a též za připravené výborné svačinové balíčky. Byla to i dobrá zkušenost pro naše mladé lezce, kteří se museli na místě dorozumívat cizí řečí nebo alespoň stylem „rukama nohama“. Ještě jsme chvíli zůstali na skalách po skončení akce a kolem šesté hodiny podvečerní se vydali na cestu do námi již známého kempu v Betzensteinu. Postavili jsme stany, uvařili večeři a do setmění si krátili čas hraním pétanque a potom volejbalem a přehazkou.

Na neděli původně hlásili bouřky, tak jsme ráno vstali brzy, abychom se zavčas zabalili a stihli si zalézt. Lezli jsme v oblasti nedaleko kempu, nakonec nespadla ani kapka, tak jsme na Betzensteiner Sportkletterwand vydrželi do odpoledních hodin. Kromě lezení jsme na skalách udělali malé metodické okénko, kde každý z účastníků předvedl nácvik slanění a slanění se sebezajištěním pod odborným dohledem.

Šárka Končírová

 

Související galerie

Nejbližší akce střediska

od 3. září

Přihlašování do zájmových kroužků

Nejbližší akce farnosti

15. září

Farní pouť do Teplé

Podpořili nás

V roce 2017 a 2018 ÚMO Plzeň 4 podpořil v rámci dotačního  programu: Rekonstrukce, oprava a výstavba zařízení, areálů a související infrastruktury určené pro volnočasové aktivity na území městského obvodu Plzeň 4  Rekonstrukci ozvučení v kostele sv. Martina a Prokopa v Lozbích částkou v celkové výši 149.210,- Kč.

UMO4-kdyz-vis