Nabídka zájmových kroužků

Expedice Tatry

Expedice Tatry
10. září

Dne 5. srpna se parta kluků spolu s Martinem, Markem a Filipem vydala na výlet do Vysokých Tater.

Naše první zastávka po několikahodinové cestě autem byla u bratří Salesiánů v noviciátě v Popradě. Od nich jsme zamířili do Orátka v Popradě, kde na nás čekalo první překvapení v podobě cizích spacáků. Ne že bychom v nich měli spát my, ale spal v nich někdo jiný na našem místě. Vše se vysvětlilo, každý si vybral své místo ke spaní (gauče byly nejpohodlnější!), naplánoval se výlet na příští den, vybrala služba na vaření a hurá spát!

Další den jsme vyrazili na nejvyšší tůru celého výletu – výstup na Rysy do výše 2499 m.nm. Počasí nám vyšlo perfektně, což na druhou stranu přilákalo mnoho dalších turistů. Nic jsme si z toho nedělali a turisty vesele předskakovali, v čem zejména vynikal Marek.

Do dalšího rána jsme stávali i přes lehké bolení nohou s úsměvem. Čekalo nás totiž Skalnaté Pleso. Na něj byla cesta mnohem příjemnější, a to hlavně ta nazpátek! Těšili jsme se na ledové osvěžení v podobě koupání v horské říčce, kterému téměř nikdo neodolal. Velkým osvěžením a zážitkem byla také mše svatá, sloužená našimi pátery ve výšce 1600 m.n.m.!

Následující den nás čekala prohlídka díla P. Kuffy. Ten nás ostatně provázel celý týden v podobě své knihy, ze které jsme si každý den četli. Všem z jeho díla spadla brada…

Den před odjezdem jsme věnovali odpočinku – prohlédli jsme si stezku v korunách stromů, vykoupali se ve studeném jezírku a projeli se na bobové dráze.

Celý výlet se moc povedl, všichni jsme odjížděli spokojeni a plní zážitků, na které určitě dlouho nezapomeneme.

Matěj Šilhánek

 

Související galerie

Nejbližší akce střediska

od 3. září

Přihlašování do zájmových kroužků

Nejbližší akce farnosti

15. září

Farní pouť do Teplé

Podpořili nás

V roce 2017 a 2018 ÚMO Plzeň 4 podpořil v rámci dotačního  programu: Rekonstrukce, oprava a výstavba zařízení, areálů a související infrastruktury určené pro volnočasové aktivity na území městského obvodu Plzeň 4  Rekonstrukci ozvučení v kostele sv. Martina a Prokopa v Lozbích částkou v celkové výši 149.210,- Kč.

UMO4-kdyz-vis