Nabídka letních táborů

Dubnové třídenní s Balónem

Dubnové třídenní s Balónem
12. dubna

Dubnová přespávačka pro starší děti aneb Jak jsme navštívili Řím, Indii a Oslo za 3 dny.

Balón

Přespávačka začala v roce 1948, kdy nás přišla navštívit žena v modrobílém. Představila se jako Tereza. Žádala nás o pomoc, potřebovala totiž přesvědčit papeže Pia XII., že chce namísto života v klášteře aktivně pomáhat chudým a nemocným v Indii, přímo v terénu. Jelikož ale kdysi složila věčné sliby, potřebovala pár pomocníků, kteří se za ní u papeže zaručí. Papež nakonec souhlasil a mohla se začít plánovat cesta do Indie.

Druhý den jsme cestou po Indii (po březích Berounky) měli příležitost pomáhat nakaženým, přičemž se nákaza nevyhnula ani některým z účastníků. Díky naší všímavosti a solidaritě se ale podařilo některým v nemoci alespoň ulevit. Po vyčerpávající cestě nás čekala slavnostní večeře v podobě poctivého kusu masa z grilu.

Na poslední den jsme byli pozváni na vyhlášení Nobelových cen za rok 1979 do norského Osla. Vyhlášeno bylo celkem 9 kategorií, např. za odvahu, týmovost, všímavost apod. Poslední oceněnou byla Matka Tereza, která získala cenu za mír. Vyfocení všech oceněných bylo symbolickou tečkou za vydařeným víkendem.

Jan Žák

Související galerie

Nejbližší akce střediska

25. dubna

Workshop pro externisty

27. až 28. dubna

Přespávačka s Balónem

19. až 20. května

Lezení na Kozelce

Nejbližší akce farnosti

27. dubna

Zpívaná

6. května

Farní káva

25. května

Noc kostelů

27. května

Pouť na Vršíček

Podpořili nás

ÚMO Plzeň 4 nás podpořili v rámci dotačního  programu: Rekonstrukce, oprava a výstavba zařízení, areálů a související infrastruktury určené pro volnočasové aktivity na území městského obvodu Plzeň 4 na Rekonstrukci ozvučení v kostele sv. Martina a Prokopa v Lozbích částkou v celkové výši 149.210,- Kč.

UMO4-kdyz-vis