Nabídka letních táborů

Tábor nejen pro ministranty

Tábor nejen pro ministranty
15. července 2017

Sezónu letních táborů odstartoval ministrantský tábor v Nečtinách.

Náš letošní ministrantský tábor jsme zahájili na středisku. Sešlo se nás 15 kluků a 5 dospělých. Nejdříve jsme si zahráli stolní fotbálek a pak se vydali společně vlakem (pro změnu už potřetí) na faru do Nečtin. Po ubytování jsme si zahráli seznamovací hry. Pak k nám zavítal Don Bosco a Ignác Stuchlý. Touto návštěvou jsme byli seznámeni s hlavním tématem tábora "90 let salesiánů v Čechách".

Druhý den k nám dorazila milá návštěva, pan biskup Tomáš Holub, který s námi slavil nedělní mši svatou. Zdržel se i na oběd a na následnou krátkou besedu. V pondělí jsme pak začali stavět salesiánská střediska budoucnosti. Každý měl kromě své fantazie k dispozici tvrzený polystyren, tavné pistole a papírové kartony. Vznikly tak originální nápady, které můžete sami posoudit na přiložených fotografiích. V úterý jsme vyrazili společně do lesa na borůvky, z kterých nám pak Renča (která se starala celý týden v kuchyni o naše plná bříška) upekla 2 výborné buchty a uvařila puding s borůvkami. Další den nás čekala velká bojová hra. Vedoucí nás odvezli do dvou vesniček stejně vzdálených od Manětína, kam jsme se následně museli nějakým způsobem dostat. Zde jsme pomocí mapy hledali rozstříhané kousky obrazu a nakonec z něj poskládali tajný znak. Na zdejší faře jsme poté slavili mši svatou. Ve čtvrtek jsme dotvořili a domalovali modely středisek a odpoledne jsme jeli na výlet do Plas. Tam jsme si zahráli minigolf a šli se vykoupat do místního přírodního koupaliště. V pátek za námi přijeli na návštěvu mladí fotbalisté z daleké Afriky a představili nám své země. Kluci jsou v naší republice v rámci projektu "Fotbal pro rozvoj". Společně jsme si zahráli pár jejich oblíbených her, zazpívali si africké písničky a nakonec jsme se střetli při fotbalovém utkání na nečtinském hřišti. Určitě jsme pro ně nebyli pořádní soupeři. Kdyby chtěli, není pochyb, že by nás "rozsekali", ale naše utkání bylo v přátelském duchu a tak jsme si ho všichni užili. Poslední den nás už čekala jen ta méně oblíbená činnost - uklízení fary a balení. Vedoucí vyhodnotili celý tábor a všichni jsme se vrátili zpátky do Plzně.

Za všechny kluky bych rád poděkoval všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě celého tábora a umožnili nám tak prožít báječný začátek prázdnin.  KURUKUŠHU  KU!

Vojta Janovič

 

Související galerie

Nejbližší akce střediska

20. června

Akademie v klubu Balón

21. června

Zakončení školního roku s externisty

Nejbližší akce farnosti

24. června

Svatoprokopská pouť