Nabídka letních táborů

Tábor Klasik

Tábor Klasik
27. července 2017

Ve středočeských Zdicích proběhl v týdnu 10. až 14. července zbrusu nový tábor pro mladé - tábor Klasik.

První den Klasiku byl ve znamení ubytování se, seznámení se s okolím, mezi sebou navzájem a s pravidly. Postřehy z následujících dní přináší účastníci tábora:

 "V úterý jsme se dopravili vlakem, a pak pěšky do Svatého Jana pod Skalou. Šli jsme na skálu, kde byl krásný výhled. Po sestupu jsme navštívili místní kostel a jeskyni sv. Ivana s krátkým komentářem pana průvodce. Byl zde také léčivý pramen. Při zpáteční cestě na vlak jsme já a kluci po sobě házeli bodláky. Martin při čekání na zpožděný vlak skákal na nádraží panáka. Večer při usínání jsem si povídala s Aničkou, dokud jsme neusnuly. " (Maruška M.)

"Při středečním dopoledni jsme navštívili místní zdický lesopark, kde jsme si zahráli revoluci. Pak jsme si až do oběda užívali krásné zdejší koupaliště. Odpoledne se mezi sebou utkaly týmy Balón a Klasik v různých sportech. Stejná družstva změřila své síly i při večerní soutěži Kufr. Den byl hezký, i když pršelo. Aspoň byla krásná duha." (Anička J.)

"Ve čtvrtek nás čekal poslední výlet, a tak jsme se ráno probudili trochu s lítostí, že je tábor příliš krátký. Po krátké hře jsme se s úsměvem na tvářích vydali na Křivoklát. Na hradě jsme si udělali prohlídku, společně se vyfotili a navštívili obchod se suvenýry. Po obědě na trávníku u kostela sv. Petra v Křivoklátě jsme se vydali naučnou stezkou Brdatka, kde jsme procházeli velice úchvatnou krajinou. Všichni si vzájemně báječně popovídali. Po návratu nás čekalo báječné grilování, které jsme si obohatili nejednou hrou. Úplný závěr dne ale patřil reflexi, já osobně se vždy na toto ohlédnutí za dnem moc těšil." (Zdeněk S.)

V pátek jsme společně strávený týden zakončili úklidem fary a závěrečným zhodnocením celého tábora. Většina z nás se shodla, že tábor utekl příliš rychle a že by měl být příště delší.

Jan Žák

Související galerie

Nejbližší akce střediska

20. června

Akademie v klubu Balón

21. června

Zakončení školního roku s externisty

Nejbližší akce farnosti

24. června

Svatoprokopská pouť