Nabídka zájmových kroužků

Setkání mládeže v Brně

Setkání mládeže v Brně
3. října 2017

Na svátek sv. Václava se několik mladých pomocníků z našeho střediska vydalo do Brna na setkání mládeže, při kterém složil věčné sliby mimo jiné i v Plzni působící salesián Jenda Fojtů.

Časně ráno v 6h jsme vyjeli ze střediska, abychom v Brně byli už před desátou. Cesta nám sice ubíhala pomalu, ale konečně se před námi objevily Žabovřesky, takže jsme se šli zapsat k registraci. Mimo jiné jsme na ní obdrželi dárek od salesiánů (ručník) a dvě stravenky. Při zahájení programu nás na hřišti a okolo bylo přibližně 500 účastníků. Při dopoledním programu nám byl promítnut krátký film o salesiánském díle v ČR, dále jsme viděli několik vystoupení a v neposlední řadě přijel hlavní představený salesiánů Artime. Na odpolední program byly připraveny workshopy zaměřené na 4 pilíře salesiánského díla: kostel, škola, domov a hřiště. V průběhu programu si naše skupinka udělala malý čajový ceremoniál. Kromě toho byla jako možnost navštívit i malé knihkupectví, čajovnu, a nebo si jen tak popovídat s ostatními salesiány. Na přednáškách byla možnost získávat impulzy, jeden se cenil na +/- 47 Kč. Celková částka nasbíraných impulzů činila zhruba 61 000 Kč. A tato částka byla předána Artimovi. Na zakončení celého setkání složili dva salesiáni (Jakub Švanda a Jenda Fojtů) věčné sliby Bohu při mši svaté. Na cestu zpět jsme ještě obdrželi bagety a vydali jsme se do Plzně. V autě jsme nakonec všichni po náročném a únavném dni usnuli, a když jsme dorazili, tak se už všichni moc těšili do postele!

Zdeněk Steinigl

 

Související galerie

Nejbližší akce střediska

od 3. září

Přihlašování do zájmových kroužků

Nejbližší akce farnosti

15. září

Farní pouť do Teplé

Podpořili nás

V roce 2017 a 2018 ÚMO Plzeň 4 podpořil v rámci dotačního  programu: Rekonstrukce, oprava a výstavba zařízení, areálů a související infrastruktury určené pro volnočasové aktivity na území městského obvodu Plzeň 4  Rekonstrukci ozvučení v kostele sv. Martina a Prokopa v Lozbích částkou v celkové výši 149.210,- Kč.

UMO4-kdyz-vis