Nabídka letních táborů

Hledání Země Nezemě

Hledání Země Nezemě
9. srpna 2017

V posledním červencovém týdnu proběhl první z našich příměstských táborů. Čtyřiadvacet táborníků se v něm vydalo hledat Zemi - Nezemi.

Balón

Jako každý jiný tábor, tak i tento začal seznamováním. Zapamatovat si všechna jména bylo pro někoho dost těžké.Naší první hrou byla stopovačka, kde bylo pět úkolů. Jedním z nich bylo složit básničku na tři témata: "léto, prázdniny, tábor". Poté jsme si zahráli ještě několik her a jako každý jiný den jsme si odpoledne udělali zápis do táborového deníku a zhodnotili vše, co jsme ten den prožili.

V úterý jsme šli na krásný výlet na Chlum. Po cestě jsme si zahráli hru, kterou odstartovalo malé divadlo, které jsem si připravila já s Jendou. Mělo vyprávět o mladé dívce, která se musí naučit spousty bylinek a pomůže jí Jenda i ostatní děti. Nebylo to na čas ale na přesnost. Když jsme dorazili na Chlum, dali si svačinku a hráli si na malém hřišti. Cestou zpět počasí nebylo úplně příznivé, šli jsme proto pěšky až do střediska, abychom se zahřáli. Po cestě jsme si dali výborný oběd a pak polední klid. 

Ve středu měl v Zemi Nezemi nastat podzim. Přiletěl ale ošklivý hmyz a vrátil po létě jaro. Tak tak přemýšlím, že jedna možnost by tu byla, jak dostat zpátky podzim -  budeme s nimi soutěžit! Podle mě bylo nejlepší stanoviště u vosy. Měli jsme několik balónků přenést na druhou stranu místnosti, ale u toho nás chytala vosa, kterou hrál David. Za všechna stanoviště jsme dostávali 2 papírky. Můj tým dostal všude dva, ale jen u vosy jsme dostali jen jeden, a proto jsme se s ní museli dohodnout, co za to bude chtít... Tak dobrá, domluvili jsme se na tom, že Davidovi dnes přinesu oběd.

Ve čtvrtek ráno jsme byli rozděleni na dvě družstva a hráli jsme hru "stříhaná". Tento den byl hodně nabitý a ze všech her se nám nejvíce líbila hra s houbami. Opět jsme byli rozděleni do několika skupin a kapitáni zůstávali na svém stanovišti, kdežto zbytek dětí běhal pro houby, sůl, máslo, polínko a sirku. Sůl a máslo byli bonusové body. Všechny houby byly nějak bodově ohodnoceny. Např.: Kotrč byl za 50 bodů a babka jen za 10 bodů.

Na pátek se většina dětí netěšila. Byl to den, kdy jsme se pomalu loučili. Ale proč tak předbíhat, bylo naplánováno tolik her. Hlavní hru opět rozzářilo menší divadélko, kde se víla Zvonilka (já) chtěla dostat do zimního lesa, ale na to nebyla dost oblečená. Tak mi tedy museli pomoct táborníci hledáním materiálu v zimní lese. Lehké to ale nebylo!! V zimním lese totiž žijí i nebezpečná zvířata, vyskočí z kdejakého houští a vše vám seberou. Myslím, že Zvonilku jsme zachránili a teď hurá na lívanečky!! O poledním klidu se hrál Holandský biliard. Ten máme opravdu rádi. A na odpoledne jsme si jednu hru pro děti připravila i já s Davidem. Ach né, už je tu konec dne, konec tábora a celotáborové vyhodnocení. Od naší nejúžasnější Pavlínky jsme dostali nějaké ty dárečky a bonbónky.

Celý tábor jsme si moc užili a teď už nám zůstaly jen vzpomínky. Celý tento týden byl opravdu překrásný a těšíme se na další akce.

Jana Ottová, animátorka

Související galerie

Nejbližší akce střediska

20. června

Akademie v klubu Balón

21. června

Zakončení školního roku s externisty

Nejbližší akce farnosti

24. června

Svatoprokopská pouť