Nabídka letních táborů

Fotbalový turnaj

Fotbalový turnaj
10. října 2017

Týden nízkoprahových klubů v Plzni korunovala v sobotu 23. září dlouho očekávaná událost – fotbalový turnaj na hřišti salesiánského střediska v Lobzích, uspořádaný NZDM Vzducholoď.

Vzducholoď

Naši klienti se nejen aktivně zapojili do přípravy akce i následné afterpárty, ale již pár dní pečlivě trénovali se svým týmem FC Petrohrad i za pomoci fotbalisty Aleše Crhy, který jim na hřišti dal pořádně zabrat. Protivníky bylo „vzducholoďákům“ několik neméně skvělých manšaftů, takže souboj to byl dramatický a místy i emočně vypjatý. Vždyť se hrálo o skvělé ceny – předně o lístky na lukrativní zápasy plzeňské Viktorky. Naštěstí nade vším bděla dvojice přísných, ale spravedlivých rozhodčích v podání salesiánů Marka Sklenáře a Filipa Mareše.

Finále bylo doslova bratrovražedné, nabízela se paralela se Spartou a Slávií, když proti sobě stanuly dva plzeňské týmy – FC Petrohrad a AA Madrid. Štěstěna nakonec přála těm druhým, ale naši kluci z FC Petrohrad byli za svou stříbrnou medaili rádi a oceňovali vysokou úroveň soupeřů.

Následovala diskotéka v tělocvičně střediska, kterou si fotbalisté i jejich hosté a kamarádi užili i díky písničkám, které připravili samotní klienti.

Kluci ze Vzducholodě mají ambici trénovat i nadále, aby v květnu dosáhli na vytoužené zlato. Takže na jaře na shledanou!

Filip Böhm

 

Nejbližší akce střediska

20. června

Akademie v klubu Balón

21. června

Zakončení školního roku s externisty

Nejbližší akce farnosti

24. června

Svatoprokopská pouť